середу, 26 квітня 2017 р.

День пам`яті Чорнобиля

26 квітня 1986 сталася техногенна катастрофа, звістка про яку облетіла весь світ. Спочатку ситуацію особливо не висвітлювали. Але з часом замовчувати очевидні факти стало неможливо. І довелося-таки визнати, що на Чорнобильській АЕС сталися потужні вибухи.
Вся світова громадськість була вражена цією обставиною, оскільки ядерним ударом було викинуто в атмосферу близько 190 радіоактивних речовин. Радіаційна стихія призвела до тяжких наслідків, в результаті яких постраждало безліч людей. Величезні площі землі стали непридатними для людей, тварин і рослин.
Люди самовіддано боролися з наслідками катастрофи. Були задіяні фахівці різного профілю, робітники, лікарі та навіть артисти, які намагалися відволікти людей від горя, даючи благодійні концерти.
З часу Чорнобильської катастрофи пройшло багато років. Однак люди досі змушені проходити курс реабілітації, щоб поправити своє здоров`я.
Екологічні катастрофи вселяють жах і побоювання. У всьому світі, включаючи і Україну, проводяться конференції на теми, присвячені безпеці життя. Серед найбільш обговорюваних питань - контроль за радіаційним фоном, соціальні пільги для населення, мінімізація розробок у галузі атомної енергетики. У 2003 році була схвалена резолюції ООН, яка закликала країни-учасниці відзначати 26 квітня як Міжнародний день пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Немає коментарів:

Дописати коментар