Олімпіада з фізики


На цій сторінці втіху знайдуть найкращі знавці фізики нашої школи.
До вашої уваги завдання до І (шкільного) туру
Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики.
Бажаю успіхів!


Завдання 11 клас
Завдання 10 клас
Завдання 8 клас
Завдання 7 клас

Література: 1) Олімпіадні завдання. Гончаренко; 2) 1001 задача з фізики; 3) ІІІ етап - підготовка

11 клас
Задача 1. Два заряди по 25 нКл кожний, які розміщені на відстані 24 см один від одного утворюють електростатичне поле. З якою силою це поле діє на заряд 2 нКл, що розташований у точці, віддаленій на 15 см від кожного з зарядів, якщо заряди, які утворюють поле однойменні.
Задача 2. На нитках завдовжки 62 см, закріплених в одній точці підвішені кульки масою 10-4 кг кожна. Після надання кулькам рівних однойменних зарядів нитки розійшлися, утворивши кут α = 660. Знайти заряд кожної кульки.
Задача 3. ЕРС джерела струму 2 В, його внутрішній опір 1 Ом. Знайдіть опір навантаження, якщо зовнішня ділянка кола споживає потужність 0,75 Вт.
Задача 4. Електрокип’ятильник зі спіраллю опором R=160 Ом помістили в посудину, яка містить 0,5 л води при 200С і увімкнули в коло з напругою 220 В. Через 20 хв вимкнули. Яка кількість води википить, якщо ККД електрокип’ятильника 80 %?
Задача 5. Визначте довжину ніхромового дроту, з якого виготовили кип’ятильник, якщо з його допомогою за 5 хв нагріли 2 л води до температури кипіння. Початкова температура води 100С, напруга в мережі 220 В, діаметр дроту 0,5 мм.

10 клас
Задача 1. За графіком залежності координати тіла від часу побудувати графік залежності проекції швидкості та прискорення цього тіла від часу.

Задача 2. Скільки надлишкових електронів на кожній із двох металевих кульок масою по 0,2 г розміщених у гасі (ξ=2,1), якщо сила їх електричного відштовхування зрівноважується силою взаємного гравітаційного притягання? Інші сили до уваги не брати. Заряди на кульках однакові.
Задача 3. Весь шлях автомобіль проїхав із середньою швидкістю 80 км/год. Швидкість на першій чверті шляху дорівнювала 120 км/год. Яка була швидкість автомобіля на решті шляху?
Задача 4. На скільки видовжився алюмінієвий стержень площа поперечного перерізу якого 5 , якщо на його нагрівання було витрачено 11,178 кДж теплоти? Яка початкова довжина стержня, якщо він нагрівся на 150 ? Питома теплоємність алюмінію 896 , коефіцієнт лінійного розширення алюмінію , густина алюмінію 2700 .
Задача 5. Під час полярної експедиції на дрейфуючій крижині в ній пробурили свердловину для відбору проб морської води. Яку товщину має ця крижина, якщо відстань від поверхні крижини до поверхні води в свердловині дорівнює    h = 2 м? Густини льоду і води дорівнюють 900   і 1100   відповідно.

8 клас
Задача 1. Будівельник за мотузку піднімає відро з бетонним розчином, прикладаючи силу 250 Н. З якою швидкістю він тягне мотузку, якщо за 1 хв здійснює роботу 4 кДж.
Задача 2. Автобус проїхав першу половину шляху зі швидкістю 40 км/год. З якою швидкістю автобус їхав другу половину шляху, якщо його середня швидкість на всьому шляху дорівнювала 28 км/год?
Задача 3. Щоб вимити посуд дівчинка налила в таз 4 літри води температурою 21 ° C. Скільки літрів окропу треба долити, щоб температура води в ньому стала рівною 61 ºC?
Задача 4. Всередині стального бруска є порожнина. Чому дорівнює об’єм порожнини, якщо маса стального бруска 1 кг 560 г, а його об’єм 23 см3?  Густина сталі 7,8 г/см3.
Задача 5. Потяг рухався на підйомі зі швидкістю 10 м/с а потім на узвозі зі швидкістю 25 м/с, Яка середня швидкість потяга на всьому шляху, якщо довжина спуску у 2 рази більше довжини підйому?

7 клас
Задача 1. На стовп висотою 10 метрів піднімається равлик. Вдень він піднімається на 5 м., а вночі опускається на 4 м. Через скільки днів равлик досягне вершини стовпа?
Задача 2. Яка ціна поділки термометра?
Задача 3. Який об’єм бруска у системі СІ, якщо його розміри вказано в міліметрах?

Задача 4. У мірний циліндр налили воду, потім вкинули 50 скріпок. Обчисліть об’єм однієї скріпки.
Задача 5. Чому цукор у гарячій воді розчиняється швидше, ніж у холодній воді? Поясніть свої міркування.

Немає коментарів:

Дописати коментар